Mühendislerin hesap makineleri var, müzisyenlerin müzik aletleri var, ressamların fırçaları var. Liderlerin sadece kendileri var. Yani iyi liderliğin yolu kendimizi geliştirmekten, kişisel gelişimden geçiyor. Hepimizin bildiği gibi kişisel gelişim de kendini tanımakla başlıyor.

MBTI® envanteri ile başladığımız özfarkındalık yolculuğuna Pozitif Etki® Liderlik atölyesi ile devam ediyoruz. 

  • Bu atölyede önce kişilik özelliklerinizin liderlik modelinizi nasıl şekillendirdiğine odaklanıyor, temel liderlik bileşenleriyle karşılaştırıyor ve size özel bir gelişim planı hazırlıyoruz.
  • Ardından hangi yönlerinizi daha çok kullanmanız gerektiğini-hangi özelliklerinizin başarınıza engel oluşturduğunu tanımlamanıza yardım ediyoruz. 
  • Son aşamada başarıyı kolaylaştıracak tekniklerle sizi buluşturuyor, koçluk desteğiyle gündelik yaşamınızın bir parçası haline gelmesine  yardım ediyoruz. ” 
 Rana Beyaz


  

“Liderlik önemli bir mevkii sahibi olmak, güç kullanmak, havalı bir unvan, güzel bir ofisten çok daha fazlası. Dağları yerinden kaldırmanıza, kahramanlık destanları yazmanıza gerek yok. Liderlik tamamen insanları etkileme becerisi, ilişki yönetimi ve her ne yapıyorsanız yaptığınız o işte başarılı olmakla ilgili.
 
Kurumdaki pozisyonunuz ne olursa olsun etki alanınızdaki kişilerin liderisiniz: kızgın bir müşteriyi sakinleştirirken, zor bir konuyu müdürünüze aktarırken, çatışma halindeki iş arkadaşlarınızı dinlerken, stajyeri motive ederken, ailenizle ilişkilerinizde... İnsanların yaşamlarına yön veren, etkilendikleri, örnek aldıkları kişiler en yakınlarındaki günlük liderlerdir. Yani  kaçış yok. Liderlik hepimizin işi. ” 
Pınar Akgün
 

“Ben de liderliğin sıradan insanlarla sıra dışı işler yapabilme becerisi olduğu fikrine katılıyorum. Kolay elde edilebilen bir beceri değil ancak mümkün. Şirketlerin kendi işinin lideri çalışanlara ihtiyacı var. Görev tanımları artık beklentileri karşılamıyor. Dikkat ederseniz birçok şirketin değerlerinde müşteri memnuniyeti, yaratıcılık, çözüm odaklılık, inovasyon gibi görev tanımlarıyla elde edemeyecekleri prensipler var. Bunları gerçekleştirecek olan çalışanlar. Sadece görev tanımları ile her çalışanın müşteri odaklı veya inovatif olmasını sağlayamıyoruz.  Çalışanın bunları kişisel misyonu olarak görmesi gerekiyor. Bunun yolu da günlük liderlikten geçiyor. ” 
Zeynep Asuman Dener
 
 
ReVera olarak geliştirdiğimiz Pozitif Etki® programları, dünyaca kullanılan başarısı kanıtlanmış çağdaş yöntemlerin yerelleştirilmesiyle hazırlanmış profesyonellere yönelik KİŞİYE ÖZEL gelişim destek programlarıdır.
 
Pozitif Etki® çalışanlar, ekipler ve liderler için ayrı programlar halinde sunulmaktadır. Sadece sınıf eğitimleri veya sadece profil belirleme ile değişim yaratmak, değişimin sürekliliğini sağlamak pratikte ne yazık ki mümkün değildir. Bu nedenle programlarımızda, katılımcıların kendi kişisel özelliklerine göre, ilgili konu başlığında hangi alanlarda güçlü olduklarını, hangi alanlarda nelere dikkat etmeleri gerektiği üzerinde dururuz. Program süresince katılımcılarla birlikte etkili bir aksiyon planı geliştirmeleri için çalışırız.
 
Bu amaca hizmet etmek üzere programlarımız Danışmanlık, Koçluk, Mentorluk ve Eğitim unsurlarını içerecek şekilde yapılandırılmıştır. Programın amacı katılımcılara, yönetsel becerilerini kendilerinin tanımlayabilmesi ve daha etkin kullanabilmesine hizmet eden metodolojiyi, içselleştirmeleri ve pratiğe geçirmelerini sağlayacak şekilde, aktarmaktır.  
 
 
1. Programlarımız tarafsız bir perspektiften “Neredeyim?” sorusunu yanıtlamak üzere özfarkındalık aşamasıyla başlar. Bu aşamada MBTI® envanteri ışığında “BİREYSEL ETKİ” raporu hazırlanır ve katılımcıların güçlü / gelişime açık yönleri tanımlanır.
 
2. İkinci aşama “ Hedeflerim neler?” yanıtına hizmet edecek etkili bir “AKSİYON PLANI” hazırlanmasıdır. Bu aşamada birebir MBTI® danışmanlığı ve mentorluk hizmeti verilir.
 
3. Pozitif Etki ® Atölye çalışmaları liderlik, koçluk, ekip çalışması, iletişim, çatışma yönetimi ve duygusal zeka başlıklarında ihtiyaca göre hazırlanan grup çalışmalarıdır. Bu aşamada ilgili konuya ait genel kavramlar, yöntemler ve çözümler aktarılırken, katılımcılara özel çözümlerin oluşturulması hedeflenir. Nerelerde güçlü oldukları, bireysel etkinliklerini hangi yöntemlerle, nasıl destekleyebilecekleri üzerinde durulur.
 
4. Son aşama, bireysel uygulama destek kapsamında, koçluk ve MBTI® danışmanlığı desteği vermektir. Bu sayede aksiyon planının başarıyla hayata geçirilmesi ve içselleştirilmesi hedeflenir. 
Dünya Ticaret Merkezi, EGS Blokları B2 No8 Yeşilköy, İstanbul
02122028734
tag heuer aqua racer cartier 21 fake chanel bags tag heuer link calibre 5 longines replica vs original fendi replica handbags breitling navitimer a23322 review tag heuer carrera heuer 01 price hermes replica handbags certified pre owned rolex breitling 1884 watch price louis vuitton replica omega deville quartz vintage watch ap royal oak offshore limited edition quartz f01003 price replica louis vuitton