RANA BEYAZ

"Hayatınız boyunca bir hücrenize adenazin trifosfat seviyesinden gözünü ayırmamasını ya da beklenmedik bir şekilde ortaya çıkan folik asit fazlasına yer bulmasını hatırlatmanız gerekmez. O bunu kendiliğinden yapar. Zaten o hücreyi başka bir şekilde çalışmaya ikna etmenizin bir yolu da yoktur."

James Trefil-101 Things You Don’t Know About Science and No One Else Does

Bunu ilk okuduğumda sadece hücremizi değil kişisel varoluşumuzu da tanımladığını düşünmüştüm. Siz de fark etmişsinizdir: hepimizin güçlü yönlerini ve yetkinliklerini belirleyen, gönüllü yaptığımız, severek ilgilendiğimiz, doğuştan yetenekli olduğumuz, alanlar var. Güçlü yönlerimize odaklanarak, başarıya, mutlu, iyi yaşanmış bir hayata kolayca ulaşabileceğimize inanıyorum. İnsanların kendi potansiyellerinin farkında olduğu, yaşamı cesaret, iyimserlik ve özgüvenle karşıladığı bir dünya hayal ediyorum. Doğru metodolojilerle buluşturarak kişilerin güçlü yönlerini parlatmalarına, davranış kalıplarını zenginleştirmelerine, sınırlarını ve konfor alanlarını genişletmelerine yardımcı olmayı seviyorum.

Planlarımda mimarlık eğitimi, bankacılık, danışmanlık, koçluk, eğitmenlik yoktu. Hepsi oldu. Farklı nedenlerle bir alandan diğerine geçerken değerli deneyimler, öngörmediğim kazanımlar edindim. Hayalden gerçekliğe giden yolda sabit bir plana bağlı kalmanın sinsi tuzağına düşmeden duruma uyum sağlamayı öğrendim. Yetkinliklerime odaklanınca belirsizlikte bile bir yol belirdiğini gördüm. Bu nedenle esnek ve uyumlu olmaya, gündemi takip etmeye, yeni şeyler öğrenmeye, çözüm odaklı çalışmaya inanıyorum. Pratik, uygulanabilir, katma değer sağlayan işler yapmayı, en önemlisi ise yaptığım işin eğlenceli olmasını seviyorum.

İTÜ Mimarlıkta okurken 2. Sınıfta çalışmaya başladım. Cep harçlığı olsun diye başlamıştım. Tam zamanlı oldu. Sırasıyla Hilton ve Sheraton otellerinde yüksek lisans bitinceye kadar çalıştım. Okul bitince THY da Yönetici Adayı olarak işe başladım, kısa sürede Garanti Bankası Yönetici Adayı programına katılmak için ayrıldım. Garanti Bankasında, Menkul Kıymetler, Hazine ve Kurumsal Pazarlama birimlerinde artan görev ve sorumluklarla çalıştıktan sonra A&T Bank Hazine departmanı yönetimini üstlendim

2003 yılından itibaren eğitim ve danışmanlık alanında çok mutlu çalışıyorum. 2005 yılında MBTI®, 2012 yılında koçluk sertifikasyonunu tamamladım. 

Eğitim:
Marmara Üniversitesi, MBA, İngilizce İşletme Fakültesi, 
İTÜ, Bsc.,Mimarlık Fakültesi

Dünya Ticaret Merkezi, EGS Blokları B2 No8 Yeşilköy, İstanbul
02122028734
tag heuer aqua racer cartier 21 fake chanel bags tag heuer link calibre 5 longines replica vs original fendi replica handbags breitling navitimer a23322 review tag heuer carrera heuer 01 price hermes replica handbags certified pre owned rolex breitling 1884 watch price louis vuitton replica omega deville quartz vintage watch ap royal oak offshore limited edition quartz f01003 price replica louis vuitton