PINAR AKGÜN

Maslow’un ihtiyaçlar hiyerarşisinde piramidin en üstünde, günümüz insanı için en önemli ihtiyaç olan “Kendini gerçekleştirme” ihtiyacı vardır. Tüm fizyolojik, güvenlik, sevgi ve başarı ihtiyaçları piramidin en üstüne çıkmak için birer basamaktır. Kendini gerçekleştirmek en kısa tarifiyle kişisel tatmin ve potansiyelini ortaya çıkarmaktır. Yolu da kendimizi iyi tanımak, güçlü yönlerimizi, bizi neyin mutlu edeceğini bilmek, hedef belirlemek, hedef yolunda motivasyonumuzu kaybetmeden ilerlemek, olayları farklı bakış açılarıyla görebilmekten geçer.

Kurumsal iş yaşamım boyunca sıkıntı çektiğim en önemli konulardan biri, işin teknik gereklilikleriyle ilişkilerin getirdiği sorunlar, anlaşmazlıklar ve zorluklar arasında sıkışıp kalmaktı.

Sonradan fark ettim ki, bu tüm çalışanlar için verimliliği, motivasyonu düşüren önemli bir sorun. Günlük koşuşturmalara, olaylara ve sorunlara öyle kapılıp gidiyor ki insan, ben kimim, ne yapıyorum ne istiyorum, benim için önemli olan ne gibi asıl meseleleri zaman içinde unutuyor ve büyük resmi kaçırıyor. Bu da başarıya ve mutluluğa gölge düşürüyor.

Yıllar sonra MBTI ve koçlukla tanışınca bu sorunlarla daha rahat başa çıkabilmenin bir takım yolları olduğunu gördüm ve keşke o zamanlar tanışsaydım, biri bana bunları anlatsaydı diye düşündüm. Şimdi kendimi gerçekleştirmemi sağladığı için yolumun kesiştiği genç yöneticilerle bildiklerimi paylaşmayı seviyorum. Onlara yardım etmek, sırdaşları olmak, belirli bir süre yanlarında yürümek beni mutlu ediyor.

Eğitim:
Marmara Üniversitesi, İngilizce İşletme Fakültesi


Dünya Ticaret Merkezi, EGS Blokları B2 No8 Yeşilköy, İstanbul
02122028734
tag heuer aqua racer cartier 21 fake chanel bags tag heuer link calibre 5 longines replica vs original fendi replica handbags breitling navitimer a23322 review tag heuer carrera heuer 01 price hermes replica handbags certified pre owned rolex breitling 1884 watch price louis vuitton replica omega deville quartz vintage watch ap royal oak offshore limited edition quartz f01003 price replica louis vuitton