Z. ASUMAN DENER


O ünlü konuşmasında `Yalnız yürüyemeyiz’  ve `Hayallerim var` derken elbette ki çok büyük ve anlamlı bir yaşamı aktarıyordu Martin Luther King. Onunki gibi büyük ve dolu bir yaşamın hayaline dahi geçemedim tabi ki. Ama sanırım bilmeden, kendiliğinden beni saran cümlelerdi, büyüdükçe ne kadar önemli olduklarını iyice kavradım.
 
Birlikte yürümenin, paylaşmanın, yaşama dokunabilmenin kaygısını taşıdım hep. Güven ve samimiyete dayalı ilişkiler istedim etrafımda. Olmayınca tökezledim, tökezledikçe öğrendim. Yapıcı ve sorun çözücü olmaya çalıştım, beceremediğimde düştüm ama yine öğrendim.  Simdi geriye baktığımda yaşamın kendisiyle, insanlarla, ilişkilerle, yaptıklarımla, yapamadıklarımla ne kadar da zenginleştiğimi görebiliyorum.
 
Üniversite yıllarında başladım çalışmaya. Ayni zamanda sosyalleşmeye de.  Hedef ve planlarım vardı.  ODTU Psikoloji’yi bitirdikten sonra Garanti Bankası MT’si oldum. Çalıştım, geliştim; bize yapılan yatırıma çok değer verdim. Marmara Üniversitesinde işletme dersleri aldım. Planlar yapmaya hedefler koymaya devam ettim.  Ta ki şube müdürü olana kadar. Sonra bir şey oldu ve profesyonel yaşam hayallerim ve planlarım bitiverdi. Bir sure daha devam ettim bankacılığa ama zihnimde ve kalbimde biten bir yönde ilerlemek ne kadar mümkün olabilir ki?  En azından benim için öyle.

12 yıllık bankacılıktan sonra tamam dedim ve farklı alanlara yöneldim.  Ticari bir girişimim oldu, aynı zamanda ODTÜ Mezunları Derneği’nde yöneticilik ve bazı projelerde danışmanlık yaptım.  Deneyimlerimle zenginleşirken biraz daha kendime yatırım yapmak istedim. Psikoloji ve koçluk eğitimlerine devam ettim. İkinci bir 12 yıllık dönemdi benim için ve çok değerli uğraşlardı. Şimdilerde sadece bireysel ya da gruplara danışmanlık, koçluk, mentorluk ve eğitmenlik yapıyorum. Deneyimlediğim ve eğitimini aldığım konularda; iş yaşamında önümüze çıkan engeller, stres, çatışma yönetimi, sosyal zeka ve sosyal sorumluluk projelerinde seminerler veriyorum.  Kadınların kariyer sureci üzerine çalışmalar yapıyorum.
 

Eğitim
Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Fen Edebiyat Fakültesi, Psikoloji Bölümü
Marmara Üniversitesi, İşletme Fakültesi, Modern Yönetim Teknikleri, Tezsiz Yüksek Lisans Programı

Dünya Ticaret Merkezi, EGS Blokları B2 No8 Yeşilköy, İstanbul
02122028734
tag heuer aqua racer cartier 21 fake chanel bags tag heuer link calibre 5 longines replica vs original fendi replica handbags breitling navitimer a23322 review tag heuer carrera heuer 01 price hermes replica handbags certified pre owned rolex breitling 1884 watch price louis vuitton replica omega deville quartz vintage watch ap royal oak offshore limited edition quartz f01003 price replica louis vuitton