Potansiyelinize, yeteneklerinize, gücünüze, yapabileceklerinize inanıyoruz. Odağınızı koruyup, yüksek motivasyon, olumlu yaklaşım ve kendine güvenle harekete geçtiğinizde neler yapabileceğinizi görmenizi istiyoruz.


Sizi daha özel, daha yetkin, daha becerikli yapamayız ama nasıl özel, yetkin ve becerikli olduğunuzu tanımlayabiliriz.
 
Tarzımız:
  • Yeteneklerinizi, kaynaklarınızı, potansiyelinizi öne çıkartmak
  • MBTI® envanteri aracılığı ile güçlü yönlerinizi tanımlamak, bunları etkin bir şekilde kullanmanızı sağlamak
  • Sizi, yetkinliklerinizi parlatacak, size uygun yöntemler, çözümler, tekniklerle buluşturmak
  • Hayallerinizi hedeflere, hedefleriniz gerçeğe dönüştürmek için size özel bir sistem geliştirmenize yardım etmek
  • Amaçlarınıza ulaşmak için verdiğiniz çabayı desteklemek, bu yönde sizi samimiyetle cesaretlendirmek, yol arkadaşınız olmak
  • Konfor alanınızı genişletmenize yardım etmek
  • Güçlü sorularla bakış açınızı derinleştirmek, olaylara yaklaşımınızı zenginleştirmek, farklı seçenekler oluşturmanızı sağlamak
  • Potansiyel bariyerlerinizi aşmanız için limitlerinize meydan okumak, yapıcı geri bildirim vermek
  • Her aşamadan sizin sorumlu olduğunuzu hatırlatmak,  mazeret üretmenize engel olmak  
 


“Koçluk uzun süre mesafeli durduğumuz bir alandı. Piyasada yeteri kadar koç var der, projelerimizde yöneticilerin gelişim planlarına koçluğu ekler geçerdik. Ta ki bir müşterimiz ısrarla “siz koçluk yapmalısınız” diyene kadar.  Projemiz bittiğinde değerli insan Prof. Şahin Karasar her zamanki zarafeti ve öngörüsüyle bizi koç olmaya yönlendirdi. Kendisini buradan saygı ve sevgiyle selamlıyorum.
 
Ne kadar haklı olduğunu işin içine girince anladık.  MBTI® danışmanlığıyla zaten koçluğa çok yakın olduğumuzu fark ettik. Katma değerini yakından gözlemledim, her seviyeden yöneticinin faydalandığına tanık oldum. Kendim de aldığım koçluklardan yarar sağladım, değiştim, geliştim, dönüştüm. Şimdi inanarak, severek koçluk yapıyor, herkese öneriyorum.  Ve artık piyasada yeteri kadar çok koç olmadığını düşünüyorum.”

Rana Beyaz

 

 “Maslow’un ihtiyaçlar hiyerarşisinde piramidin en üstünde, günümüz insanı için en önemli ihtiyaç olan “Kendini gerçekleştirme” ihtiyacı  vardır. Tüm fizyolojik, güvenlik, sevgi ve başarı ihtiyaçları piramidin en üstüne çıkmak için birer basamaktır. Kendini gerçekleştirmek en kısa tarifiyle kişisel tatmin ve potansiyelini ortaya çıkarmaktır. Yolu da kendimizi iyi tanımak, güçlü yönlerimizi, bizi neyin mutlu edeceğini bilmek, hedef belirlemek, hedef yolunda motivasyonumuzu kaybetmeden ilerlemek, olayları farklı bakış açılarıyla görebilmekten geçer.
Kurumsal iş yaşamım boyunca sıkıntı çektiğim en önemli konulardan biri, işin teknik gereklilikleriyle ilişkilerin getirdiği sorunlar, anlaşmazlıklar ve zorluklar arasında sıkışıp kalmaktı.
Sonradan fark ettim ki, bu tüm çalışanlar için verimliliği, motivasyonu düşüren önemli bir sorun. Günlük koşuşturmalara, olaylara ve sorunlara öyle kapılıp gidiyor ki insan, ben kimim, ne yapıyorum ne istiyorum, benim için önemli olan ne gibi asıl meseleleri zaman içinde unutuyor ve büyük resmi kaçırıyor. Bu da başarıya ve mutluluğa gölge düşürüyor.
Yıllar sonra MBTI ve koçlukla tanışınca bu sorunlarla daha rahat başa çıkabilmenin bir takım yolları olduğunu gördüm ve keşke o zamanlar tanışsaydım, biri bana bunları anlatsaydı diye düşündüm. Şimdi kendimi gerçekleştirmemi sağladığı için yolumun kesiştiği genç yöneticilerle bildiklerimi paylaşmayı seviyorum. Onlara yardım etmek, sırdaşları olmak, belirli bir süre yanlarında yürümek beni mutlu ediyor.
. ” 

Pınar Akgün

 

 


“Koçluk benim de uzun sure uzak durduğum bir alandı. Mentorluk, danışmanlık tamam ama koç olarak ne yapabilir sorusu vardı hep. Ama simdi herkesin kendi soru ve yanıtlarını yaratmasına destek olmaktan çok mutluyum. En etkilisi kendi sorularına kendi yaratabildiğin alternatifleri fark etmekmiş meğer. ” 

Zeynep Asuman Dener
Dünya Ticaret Merkezi, EGS Blokları B2 No8 Yeşilköy, İstanbul
02122028734
tag heuer aqua racer cartier 21 fake chanel bags tag heuer link calibre 5 longines replica vs original fendi replica handbags breitling navitimer a23322 review tag heuer carrera heuer 01 price hermes replica handbags certified pre owned rolex breitling 1884 watch price louis vuitton replica omega deville quartz vintage watch ap royal oak offshore limited edition quartz f01003 price replica louis vuitton